KRKONOŠE SEVERNÍ MORAVA A SLEZSKO STŘEDNÍ MORAVA JIŽNÍ MORAVA VYSOČINA VÝCHODNÍ ČECHY ČESKÝ RÁJ ČESKÝ SEVER SEVEROZÁPADNÍ ČECHY ZÁPADOČESKÉ LÁZNĚ PLZEŇSKO ŠUMAVA JIŽNÍ ČECHY PRAHA OKOLÍ PRAHY PO RUSSKIPOLSKIFRANCAISDEUTSCHENGLISHČESKY
OBLAST POODŘÍ
  Dopravní přístupnost
Informační centra
Města a obce
Osobnosti a rodáci
Destinační management
 
PŘÍRODA A JEJÍ OCHRANA
  CHKO POODŘÍ
Přírodní zajímavosti
Fauna a flora
Naučné stezky
 
KULTURA, ZÁBAVA, SPORT
  Kultura a zábava
Sport a relaxace
Katalog KUDY Z NUDY
Aktivní dovolená
 
PAMÁTKY A ZAJÍMAVOSTI
  Památkové rezervace
Památkové zóny
Hrady a zámky
Památky a architektura
Církevní památky
 
TURISTIKA A VOLNÝ ČAS
  Agroturistika
Pěší turistika
Cykloturistka
Vodní turistika a sporty
 
KONGRESOVÁ TURISTIKA
  Kongresová centra
Výstavnictví a propagace
 
UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ
  Autokemp, kemp, tábořiště
Hotely, penziony
Další ubytování
Restaurace
Příjemné posezení
Gastronomické speciality
 
Království perníku

Mezi elitou se neztratili.

Mistroství světa v rychlém a správném psaní proběhlo koncem července ve Vídní. V reprezentačním týmu české republiky byla také žákyně Základní školy v Městě Albrechticích Iveta Kolarovčeková a absolvent této školy Jan Košulič.
Česká výprava se přiřadila k nejúspěšnějším družstvům. Patnáctiletá Iveta ze zatím neznámých důvodů byla ve dvou disciplínách zařazena do kategorie žáků a ve dvou soutěžila mezi juniory. "Kdyby Iveta Kolarovčeková byla posuzována jen mezi žáky, tak si mohla odvést z mistrovství světa dvě medaile. Nevíme proč došlo tak zvláštnímu zařazení podle věku a jestli se v tom někde nestala chyba. Zástupci české reprezentace již podali žádost o vysvětlení a uvidíme, jak organizátoři svůj postup zdůvodní, " uvedla trenérka Ivety učitelka Taťana Kurečková.
V kategorii se Iveta zapojila do nejpopulárnější soutěže ve třicetiminutovém opisu s penalizaci sto úhozu za chybu, kde vybojovala šesté místo ze 24 účastníků. Její rychlost na mistrovství světa činila 414 úhozů za minutu. Pro srovnání průměrný písař v kanceláři dosahuje 220 úhozů za minutu. V korektuře, neboli v úpravě předloženého textu skončila mezi žáky na sedmém místě. V dalších disciplínách v diktátech a v kombinaci se už patnáctiletá Iveta Kolarovčeková ocitla v nevýhodné pozici jako nemladší z kategorie juniorů a musela měřit své síly se skupinou závodníků do 20 let. "I v mimořádně těžké konkurenci Iveta získala 11. a 10. příčku. Kdyby tyto disciplíny absolvovala v kategorii žáků, pak by jí připadla nádherná bronzová a stříbrná medaile. I tak Iveta potvrdila, že právem patří mezi písařské mistry. Po prázdninách nastupuje na obchodní akademii," řekl ředitel albrechtické školy Karel Knapp, který může být hrdý i na dalšího bývalého žáka Jana Košuliče. Honza si ve Vídni vedl dobře přestože nepřivezl žádnou medaili. V kategorii juniorů získal čtvrté a dvě pátá místa v diktátových disciplínách a v kombinaci se umístil devátý.
Bruntálský a Krnovský Deník - Krnovský Region
Dne 16. Srpna 2005

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

DALŠÍ INFORMACE: Město Albrechtice
Zveřejněno 16.08.2005 v 21:42 hodin
Copyright 1998-2025 © www.infoSystem.cz,
součást prezentačního a rezervačního systému Doménová koule ®
REGIONY A OBLASTI ČR
  Turistické regiony ČR
Turistické oblasti ČR
 
VYHLEDÁVÁNÍ
  Vyhledávací centrum
Rejstřík oblasti
Databanka akcí
 
ZPRÁVY A AKTUALITY
  Tiskové zprávy
Aktuality
 
SLUŽBY PRO TURISTY
  Informační centra
Průvodcovské služby
Tlumočníci a překladatelé
Bankovní služby
Turistický produkt
 
KALENDÁŘ AKCÍ OBLASTI
  Akce pro děti
Kino, divadlo, výstavy
Folklorní akce a festivaly
Turistické akce
Kalendář kongresů, konferencí
 
FOLKLOR A TRADICE
  Etnografický region
Etnografický subregion
Folklorní sdružení
Folklorní soubory
Lidové tradice a zvyky
Lidová řemesla a výrobky
 
KLUB ČESKYCH TURISTŮ
  Krajská oblast KČT
Odbor KČT
Turistické odznaky a známky
 
REGIONÁLNÍ ROZVOJ
  Regiony a sdružení
Investiční příležitosti
Průmyslové zóny
Nemovitosti na prodej
Průmyslová výroba
Potravinářská výroba